Zacznijmy od tego po co to “katowanie”. Otóż, po pierwsze to nic nie kosztuje. Kiedy idziecie do apteki bo coś wam dokucza, kupujecie bez zastanowienia to co farmaceuta zaleci lub lekarz zlecił. Przyjmujemy w ciemno z wiarą, że pomoże. Z taką samą wiarą można wypróbować powyższe metody, nic nie stracić a jedynie zyskać.
Co mamy do pozyskania? Same plusy a więc likwidacja stanów zapalnych, leczenie arytmii i wiele innych.
Zacznijmy od tego co to jest uziemianie.
Zwróćcie uwagę jak chętnie dzieci biegają boso po trawie, intuicyjnie wyczuwają, że to im pomoże lub, że będzie po prostu miło, gdy trawa będzie łaskotała w stópki.
A my? No przyznajcie się, jak często chodzicie boso po ziemi a przypomnijcie sobie to uczucie, gdy będąc dzieckiem biegaliście po zielonej trawie. Czy nie było to przyjemne?
Nie tylko o przyjemność chodzi, jako dorośli nie tylko taki cel mamy w chodzeniu boso po trawie, szronie, ziemi.

Uziemienie oznacza połączenie elektryczne z Ziemią. Coraz więcej badań naukowych odkrywa liczne korzyści zdrowotne wynikające z uziemionego ciała fizycznego.

Niestety, dzięki naszym nowoczesnym gumowanym lub plastikowym podeszwom i łóżkom do spania, nie mamy już naturalnego połączenia elektrycznego z Ziemią, chyba że chodzimy boso.

Istnieją dwa główne powody, dla których to połączenie elektryczne jest ważne:

 1. Ziemia jest masywnym rezerwuarem naładowanych ujemnie elektronów. Bez połączenia z tym zbiornikiem komórki w naszym ciele nie są w stanie zrównoważyć dodatniego ładunku, który wynika z takich rzeczy jak wolne rodniki pozbawione elektronów. Efekt nadmiaru ładunku dodatniego we krwi można bardzo wyraźnie zauważyć w sposobie, w jaki komórki są przyciągane do zlepiania się razem.
 2. Nasze nowoczesne środowisko jest pełne szerokiego spektrum promieniowania elektromagnetycznego, od komputerów, telefonów komórkowych i masztów, transmisji radiowych i telewizyjnych, WiFi, Bluetooth, linii energetycznych, domowych przewodów i innych urządzeń elektrycznych. To promieniowanie elektromagnetyczne indukuje napięcia w naszych ciałach, zakłócając tryliony subtelnych połączeń elektrycznych, które są istotną częścią funkcji systemów naszego ciała. Będąc uziemionymi w stosunku do Ziemi znacznie redukujemy poziomy indukowanych napięć, ponieważ jesteśmy wtedy skutecznie chronieni przez dużą masę elektryczną Ziemi.

Najprostszym sposobem na uziemienie jest wyjście na zewnątrz i położenie bosych stóp lub rąk na trawie lub ziemi, lub zanurzenie się w  wodzie, takiej jak morze lub jezioro bogate w minerały.

Wewnątrz budynku połączenie z Ziemią można wykonać poprzez wbicie metalowego pręta w ziemię na zewnątrz, poprowadzenie drutu z pręta, a następnie podłączenie go do siebie.

Może się to wydawać bardzo kłopotliwe, ale na szczęście większość domowych systemów elektrycznych na świecie ma już taki pręt i drut biegnący w pomieszczeniu, łącząc się z bolcem “ziemia” na każdym gniazdku sieciowym.

Poniżej załączam wam film dokumentalny o tym jak na pomysł uziemiania wpadł pan, który nie jest naukowcem i do czego to doprowadziło. Czasami najzwyklejsze obserwacje i wyciągane z nich wnioski są najlepsze.

Jakich efektów od kontaktu z ziemią możemy się spodziewać? Wiadomo, że na to potrzeba czasu i nic nie dzieje się od razu ale czy nie warto spróbować?

Najbardziej od razu zauważalnym efektem, jak ludzie twierdzą,  jest to, że “czują się lepiej”. Zostało to opisane jako uczucie większego spokoju w sobie, spokojniejsze przy obniżonym poziomie stresu. Jeśli pojawia się ból, często jest to zmniejszone odczucie lub całkowicie znika.

Osoby zauważające negatywne skutki używania komputerów lub innego sprzętu elektrycznego zgłaszają zmniejszenie lub wyeliminowanie tych skutków po uziemieniu.

Dzięki regularnemu uziemieniu zaobserwowano liczne korzyści zdrowotne, takie jak:

 • Poprawiona funkcja odpornościowa
 • Poprawione trawienie
 • Lepszy sen
 • Szybkie leczenie ran
 • Poprawione krążenie krwi
 • Harmonizacja i stabilizacja podstawowych biologicznych rytmów ciała
 • Redukcja stanu zapalnego
 • Zredukowany stres / niepokój / drażliwość
 • Zredukowana elektro-wrażliwość

Po pierwszej filmowej prezentacji, zapraszam na wypowiedź kardiologa, czy warto chodzić boso?

Wpływ uziemienia na krew

Próbki o lepkości krwi, przed i po uziemieniu

 

Jedną z najbardziej  demonstracyjnych korzyści z uziemienia jest wpływ jaki wywiera na krew.

Po prawej znajdują się zdjęcia mikroskopu w ciemnym polu z krwi pobranej od trzech osób tuż przed i po czterdziestu minutach uziemienia.

Na zdjęciach  po lewej wyraźnie widać dramatyczne przerzedzenie i odsprzężenie komórek krwi.

Próbki krwi pobrano podczas badań nad uziemieniem przez dr. Stephen Sinatra MD.

Uziemienie nazywane odżywianiem elektrycznym jak widzicie przynosi korzyści, poniżej jeden z opisów naukowych badani, które było opublikowane we wrześniu 2017 roku.[1]
“Współczesna biomedycyna odkryła, że ​​wiele z najbardziej wyniszczających chorób, a także sam proces starzenia się, jest spowodowanych lub związanych z przewlekłym stanem zapalnym i stresem oksydacyjnym. Pojawiające się badania ujawniły, że bezpośredni fizyczny kontakt z powierzchnią planety generuje rodzaj odżywiania elektrycznego, o zaskakująco silnych i szybkich działaniach przeciwzapalnych i przeciwutleniających.

Celem tego badania było wyjaśnienie potencjału uziemienia dla klinicystów jako prostej strategii zapobiegania, leczenia i poprawy wyników leczenia pacjentów. Podsumowane tutaj badania miały na celu określenie fizjologicznego i klinicznego znaczenia uziemienia biologicznego.

Zespół badawczy podsumował ponad 12 recenzowanych raportów. W stosownych przypadkach, zaślepione badania badane w tym artykule zostały przeprowadzone przy użyciu różnych procedur statystycznych. We wszystkich przypadkach interwencja zbadała przewodzący kontakt między powierzchnią Ziemi a uczestnikami badania, używając przewodzących prześcieradeł, podkładek podłogowych lub biurkowych oraz plastrów elektrod, takich jak te używane w elektrokardiografii. Wyniki • Wszystkie omówione badania ujawniły istotne fizjologiczne lub kliniczne wyniki w wyniku uziemienia. Wnioski • W tym badaniu wykazano, że uziemienie może być prostą, naturalną i dostępną strategią kliniczną przeciwko globalnej epidemii chorób niezakaźnych, zwyrodnieniowych i związanych z zapaleniem. interwencja zbadała przewodzący kontakt między powierzchnią Ziemi a uczestnikami badania, używając przewodzących prześcieradeł, podkładek podłogowych lub biurkowych oraz plastrów elektrod, takich jak te używane w elektrokardiografii. “

To co mnie osobiście interesuje w uziemianiu, to leczenie chorób autoimmunologicznych, zaburzeń rytmu serca itp.

Dlatego poniżej prezentuję kolejny raport naukowy, który traktuje na temat ” Wpływ uziemienia na stan zapalny, odpowiedź immunologiczną, gojenie się ran oraz zapobieganie i leczenie przewlekłych chorób zapalnych i autoimmunologicznych.”

Multidyscyplinarne badania wykazały, że elektrycznie przewodzący kontakt ciała ludzkiego z powierzchnią Ziemi (uziemienie) wywołuje intrygujący wpływ na fizjologię i zdrowie. Takie efekty dotyczą stanu zapalnego, odpowiedzi immunologicznej, gojenia się ran oraz zapobiegania i leczenia przewlekłych chorób zapalnych i autoimmunologicznych. Cel tego raportu jest dwojaki:

1) poinformować badaczy o tym, co wydaje się być nowym spojrzeniem na badanie stanu zapalnego, oraz

2) powiadomić badaczy, że długość czasu i stopień uziemienia eksperymentalnego jest ważnym, ale zazwyczaj pomijanym czynnikiem, który może wpływać na wyniki badań nad stanem zapalnym, gojeniem się ran i nowotworzeniem. W szczególności uziemienie organizmu powoduje mierzalne różnice w stężeniach białych krwinek, cytokiny i inne cząsteczki zaangażowane w odpowiedź zapalną. Przedstawiamy kilka hipotez wyjaśniających zaobserwowane efekty, w oparciu o aktualne wyniki badań i nasze zrozumienie elektronicznych aspektów fizjologii komórki i tkanki, biologii komórki, biofizyki i biochemii. Eksperymentalne uszkodzenie mięśni, znane jako bolesność mięśni o opóźnionym początku, zastosowano do monitorowania odpowiedzi immunologicznej w warunkach uziemionych w porównaniu do nieuziemionych. Uziemienie zmniejsza ból i zmienia liczbę krążących neutrofilów i limfocytów, a także wpływa na różne krążące czynniki chemiczne związane ze stanem zapalnym.”[2]

Jak widzicie to nie jest tylko mówienie, to jest udowodnione naukowo, że kontakt z ziemią działa.

Kolejne badanie kliniczne.
“Poprzednie badanie wykazało, że łączenie ludzkiego ciała z ziemią podczas snu (uziemienia) normalizuje dzienny rytm kortyzolu i poprawia sen. Podano szereg innych korzyści, w tym zmniejszenie bólu i stanu zapalnego. Późniejsze badania potwierdziły te wcześniejsze ustalenia i udokumentowały praktycznie natychmiastowe fizjologiczne i kliniczne skutki uziemienia lub uziemienia ciała. Jest dobrze ugruntowane, choć nie jest powszechnie znane, że powierzchnia Ziemi posiada nieograniczoną i stale odnawianą podaż wolnych lub ruchomych elektronów w wyniku globalnego atmosferycznego obwodu elektronowego. Noszenie butów z izolującymi podeszwami i / lub spanie w łóżkach, które są odizolowane od elektrycznej płaszczyzny ziemi, odłącza większość ludzi od elektrycznych rytmów Ziemi i wolnych elektronów. Najbardziej rozsądną hipotezą wyjaśnienia korzystnych skutków uziemienia jest to, że bezpośrednie połączenie z ziemią umożliwia zarówno dobowy rytm elektryczny, jak i swobodne elektrony, płynące z ziemi do ciała. Proponuje się, aby codzienne rytmy elektryczne Ziemi ustawiały zegary biologiczne dla hormonów, które regulują sen i aktywność. Sugeruje się również, że wolne elektrony z Ziemi neutralizują dodatnio naładowane wolne rodniki, które są cechą charakterystyczną przewlekłego zapalenia. Związek między kortyzolem i stanem zapalnym został ustalony w pionierskiej pracy H. Selye opublikowanej w 1950 roku. Obecne badania biomedyczne doprowadziły do ​​hipotezy zapalenia, która ustanawia przewlekłe zapalenie jako sprawca niemal każdej współczesnej choroby przewlekłej. Podsumowane tutaj badania i późniejsze raporty stanowią podstawę dla wielu technologii uziemiających, które przywracają i utrzymują naturalny kontakt elektryczny między ciałem ludzkim a ziemią przez cały dzień i noc w sytuacjach, w których chodzenie boso po ziemi jest niepraktyczne. Proponuje się, że wolne lub ruchome elektrony z Ziemi mogą rozwiązać przewlekłe zapalenie, służąc jako naturalne przeciwutleniacze.”[3]

Uziemienie (uziemienie) ludzkiego ciała zmniejsza lepkość krwi – główny czynnik w chorobie sercowo-naczyniowej.

Pojawiające się badania ujawniają, że bezpośredni fizyczny kontakt ciała ludzkiego z powierzchnią ziemi (uziemienie lub uziemienie) ma intrygujący wpływ na fizjologię i zdrowie człowieka, w tym korzystny wpływ na różne czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego. W tym badaniu zbadano wpływ 2 godzin uziemienia na ładunek elektryczny (potencjał zeta) na krwinki czerwone (RBC) i wpływ na zakres zbrylania się RBC.

Osoby badane były uziemione z przewodzącymi łatami na podeszwach stóp i dłoniach dłoni. Druty łączyły łatki z prętem ze stali nierdzewnej umieszczonym w ziemi na zewnątrz. Próbki krwi z małym palcem były umieszczane na szkiełkach mikroskopowych i stosowano do nich pole elektryczne. Mobilność elektroforetyczną krwinek czerwonych określono przez pomiar prędkości końcowych komórek w zapisach wideo wykonanych przez mikroskop. Agregację RBC mierzono zliczając liczbę komórek w klastrach w każdej próbce.

Każdy badany siedział na wygodnym rozkładanym krześle w dźwiękoszczelnym pokoju doświadczalnym ze światłami przyciemnionymi lub wyłączonymi. Uziemienie  zwiększa potencjał zeta we wszystkich próbkach średnio o 2,70 i znacznie zmniejsza agregację RBC.

WNIOSKI: Uziemienie zwiększa ładunek powierzchniowy na RBC, a tym samym zmniejsza lepkość krwi i zbrylanie. Uziemienie wydaje się być jedną z najprostszych, a jednocześnie najgłębszych interwencji mających na celu zmniejszenie ryzyka sercowo-naczyniowego i zdarzeń sercowo-naczyniowych.”[4]

Myślę, że koncepcja uziemiania, powinna być jednak połączona z właściwą dla was dietą i aktywnością fizyczną, nawet popularnym spacerem odbywanym każdego dnia.

Dlaczego jednak wspomniałam o leczeniu chłodem, zainspirowała mnie do tego Pani dietetyk, osoby śledzące nasz kanał, kto to jest ta Pani. Nie mam blisko rzeczki, jeziora ale mam chłód za oknem dziś -3 stopnie. Spytacie, czy to wystarczy? Myślę, że tak zwłaszcza kiedy wyjdę w samej piżamie. Leczenie chłodem, popularna krioterapia to
ogólnoustrojowe obniżenie temperatury powoduje – w efekcie – zmniejszenie bólu, procesów zapalnych, przemiany materii, napięcia mięśniowego.

źródło: szaregeny.pl