Pure Biologics to biofarmaceutyczna firma, o której ostatnimi czasy jest dość głośno na rynku biotechnologii medycznej – innowacyjne projekty, współpraca komercyjna i planowany debiut na NewConnect. O planach i dalszej strategii działania opowiadał dr Filip Jeleń, Prezes Zarządu Pure Biologics podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej.

Pure Biologics to firma, która działa w dwojaki sposób. Z jednej tworzy ciekawe rozwiązania medyczne w trzech obszarach: leki biologiczne, cząsteczki diagnostyczne oraz terapeutyczne wyroby medyczne. Z drugiej strony działa w segmencie usługowym, realizując działania kontraktowe dla firm farmaceutycznych.

– Ta dywersyfikacja pozwala nam rozwijać się w różnych obszarach, które mają różną charakterystykę. Największe projekty lekowe są długotrwałe, ale potencjalnie nagroda jest tam największa. Wykorzystując te same narzędzia i technologie, możemy rozwijać produkty, których szybkość wprowadzenia na rynek jest dużo większa – mówił Filip Jeleń.

Spółka od 8 lat działa na rynku i jak do tej pory nie korzystała z kapitału obcego, jest podmiotem samofinansującym się, dzięki m.in. działalności usługowej.

Czytaj dalej

 

Źródło: biotechnologia.pl