Każdego dnia otaczani jesteśmy mnóstwem rzeczy wykonanych z plastiku. Można nawet powiedzieć, że jesteśmy uzależnieni do tego tworzywa. Nie każdy plastik jest niebezpieczny dla naszego zdrowia, jednak warto wiedzieć, które nie powinny mieć kontaktu z żywnością, a których lepiej w ogóle unikać.

Czy bylibyśmy w stanie usunąć z naszego życia wszystkie rzeczy wykonane z plastiku? Wydaje się to być nierealne, ponieważ niemal wszystko wokół jest wykonane z tworzyw sztucznych – poczynając od opakowań produktów spożywczych, przez plastikowe zakrętki tubek pasty do zębów, zabawki, pokrętła od radia, na klawiaturze laptopa, na którym powstaje ten tekst kończąc.

Niestety, czasy kiedy żywność sprzedawana była w torebkach papierowych, a mleko, czy śmietanę kupowaliśmy w szklanych butelkach minęły bezpowrotnie. Dziś triumf święci plastik. Warto zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę korzystając z plastikowych opakowań i codziennych przedmiotów.

Czytaj dalej

Źródło:ulicaekologiczna.pl