Różnice między kobietą, a mężczyzną widać na pierwszy rzut oka. Jak to powiedział kiedyś John Gray „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus”. Większość różnic jest oczywistych, jednak czy wiedziałeś, że nawet mózgi różnią się w zależności od płci?

Ostatnie badania neurochirurgów potwierdziły hipotezę, że kobiecy mózg jest o wiele bardziej wydajny.
Ekipa z Loughborough University pod kierownictwem Jime’go Horne’go odkryła, że ten organ u płci pięknej może wykonywać w tym samym czasie o wiele więcej operacji, niż mózg mężczyzny.

Wynika to z tego, że kobieta jest nastawiona na wielozadaniowość i ma większą podzielność uwagi. Jej mózg musi przez to nadążać za jej nadmiarem obowiązków i szybciej pracować.

Jednak, aby mózg mógł pracować na takich wyższych obrotach potrzebuje więcej odpoczynku, a najlepiej regeneruje się podczas snu.
Dlatego neurochirurdzy biją na alarm i zalecają kobietom przynajmniej 8 godzin spokojnego snu każdej nocy. Jest to konieczne, ponieważ kobiecy mózg cały czas działa w „systemie awaryjnym” i jest gotowy przejść do działania o wiele szybciej niż mózg mężczyzny. Bez odpowiedniej dawki odpoczynku, organ jest za bardzo przeciążony.

Badania naukowe potwierdzają, że kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni.

Drogie Panie z tego artykułu jasno wynika, że jutro to wy powinnyście spać dłużej, a wasi mężczyźni powinni wstawać wcześniej i przygotowywać śniadania.

Źródło: webniusy.com