KRY, największy dostawca cyfrowej opieki zdrowotnej w Europie, uruchamia Care Connect by KRY, nową platformę internetową, umożliwiającą każdemu lekarzowi oraz specjaliście w zakresie opieki zdrowotnej prowadzenie konsultacji wideo z pacjentami.

Platforma CareConnect by KRY jest dostępna za darmo w całej Europie. Została zaprojektowana, by zapewnić pacjentom bezpieczny dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej w warunkach rosnącej pandemii COVID-19. Aktualnie platforma jest dostępna w 10 językach – angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, szwedzkim, norweskim, duńskim, holenderskim i polskim, a dalsze plany KRY zakładają jej wdrożenie na całym świecie.

Aby skorzystać z platformy lekarze oraz specjaliści opieki zdrowotnej powinni wprowadzić swoje dane i zalogować się za pomocą zweryfikowanego adresu e-mail. W kolejnym kroku mogą wprowadzić numer telefonu komórkowego pacjenta i wysyłać do niego wiadomość SMS z jednorazowym linkiem, umożliwiającym rozpoczęcie wideo konsultacji. Co istotne adres e-mail prowadzącego konsultację nie zostaje udostępniony pacjentowi na żadnym z jej etapów.

KRY posiada bogate doświadczenie w zakresie zdalnych usług opieki zdrowotnej, zdobyte dzięki realizacji ponad 1,6 mln konsultacji za pośrednictwem aplikacji KRY w całej Europie (w Polsce dostępna od teraz wyłącznie platforma Care Connect by KRY), a tym samym rozumie, jak bardzo technologia może być pomocna w czasach pandemii COVID-19.

– Platforma Care Connect by KRY została uruchomiona w związku z rosnącym zapotrzebowaniem lekarzy w Europie na rozwiązania ułatwiające zdalną komunikację z pacjentami w obliczu pandemii COVID-19. Dla wszystkich, którzy chcą kontynuować przyjmowanie swoich pacjentów, jest to prosty i bezpieczny sposób odbywania spotkań w formie wideo. W pełni zaszyfrowana platforma zdalnych spotkań pozwala każdemu pracownikowi medycznemu na przeprowadzenie bezpiecznej konsultacji ze swoimi pacjentami za pomocą jednego kliknięcia – komentuje Johannes Schildt, Dyrektor Generalny i współzałożyciel KRY.

– KRY to cyfrowa odpowiedź na największy w ostatnich latach kryzys systemu ochrony zdrowia w Europie. Świadczy o tym fakt podwojenia liczby standardowych konsultacji na platformie w ciągu ostatnich dwóch tygodni w Niemczech, w Norwegii, w Szwecji, we Francji oraz w Wielkiej Brytanii. W KRY stale pracujemy nad tym, aby dostosować do obecnej sytuacji naszą istniejącą ofertę, ale także znaleźć nowe rozwiązania, które pomogą monitorować i opiekować się zakażonymi pacjentami. Wiemy, że również w Polsce są lekarze, którzy docenią naszą platformę. Właśnie oddajemy w ich ręce narzędzie, które pomoże zapewnić ich pacjentom szybszy i łatwiejszy dostęp do fachowych porad medycznych – kontynuuje Johannes Schildt.

źródło: biotechnologia