Od dawna wiadomo, że aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Osoby regularnie ćwiczące są zdrowsze i pełne życia. Podświadomie zdajemy sobie sprawę jakie korzyści niosą za sobą regularne treningi. Dlatego właśnie usportowionych znajomych postrzegamy inaczej niż tych którzy zdecydowanie preferują siedzenie na kanapie…
Osoby regularnie oddające się aktywności fizycznej utożsamiane są z siłą, zdrowiem, atrakcyjnym wyglądem i ogólnie pojętą dynamicznością. Jesli to cię nadal nie przekonuje do gimnastyki i ruchu, poznaj 9 innych powodów dla których warto ćwiczyć:

1. Ogólna poprawa naszego stanu zdrowia, zwiększenie wydolności poszczególnych układów. Już przejście 10km tygodniowo zmniejsza ryzyko zawału o 50%.

2. Ludzie uprawiający sporty wolniej się starzeją. Za wszystkie zwyrodnienia pojawiające się w późniejszym wieku odpowiedzialne jest właśnie to, iż nie używamy własnego ciała. Według badań osoby trenujące regularnie, podczas starzenia, tracą mniej ze swojego wzrostu, zachowują młodszy wygląd i bardziej sprawne układy oddechowy, oraz krwionośny.

3. Lepszy stan emocjonalny. Podczas ćwiczeń nasz organizm wytwarza endorfiny – hormony szczęścia, odpowiedzialne za dobre samopoczucie.

4. Poprawa wydolności układu odpornościowego, a co za tym idzie mniejsza podatność na choroby.

5. Aktywność fizyczna dodaje więcej energii i wigoru na co dzień.

6. Przyspieszenie przemiany materii i spalenie nadmiaru kalorii. Wreszcie możliwe będzie pozwolenie sobie na drobne przyjemności w diecie i jednoczesne zachowanie prawidłowej wagi.

7. Wyrzeźbienie zgrabnej sylwetki. Naturalne i delikatne mięśnie – takie które pięknie prezentują się w bikini. Większa masa mięśniowa zabezpieczy nas przed efektem jo-jo i ponownym przybieraniem na wadze. Mięśnie są bowiem tkanką zużywającą najwięcej energii, a więc i kalorii.

8. Ruch nie musi być nudny. Możemy wybrać taką formę aktywności fizycznej która stanie się naszą pasją i ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Jedni wolą maszerować na siłowni, inni w terenie. Duże grono osób lubi gry zespołowe, sporo preferuje też rozluźniająco wpływające na organizm pływanie, czy dostojną jazdę konną.

9. Satysfakcja i zadowolenie jakie będziemy odczuwać widząc efekty, wynagrodzi nam trudy treningów i zachęci do dalszych działań.

 

Źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl